| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Cum imi sterg contul de facebook? Dau fundita si vot!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Intra aici pentru stergerea contului de facebook:

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il poti sterge. Il poti doar dezactiva.Click pe sageata aia in jos de langa Home (Acasa) si apoi dai pe Account settings (Setarile contului) si mergi la tabul Security (Securitate) si o sa ai jos sub Active sesion un link, Deactivate your account.

| mirelle a răspuns:

Setările contului de acolo din colț dreapta sus apoi Setări de securitate jos Dezactivaţi contul.

Fundă?; D

| EmmEmma a răspuns:

In partea dreapta sus este o sageata, da pe ea si apoi setarile contului dupa care intri la securitate scrie in partea stanga si chiar jos de tot scrie dezactivare cont.Contul tau o sa fie inactiv si nimeni nu o sa te mai vada pe fb sau nici macar profilul, dar cand vrei te poti intoarce doar sa iti bagi adresa de mess si parola. Dar poti sa nu te mai intorci daca vrei contul tau oricum nu o sa mai fie vizualizat de nimeni. Sper ca ti-am fost de ajutor :*:*:*

| Malinutzaa a răspuns:

Intri la Account Settings -Security settings si jos dupa (active session) este Deactivate your account.Dai click pe el. Sper ca te-am ajutat.

Alte răspunsuri