| Adrianadiafg a întrebat:

Cum instalez driverele de pe siteul producătorului? Sunt mai multe drivere pentru fiecare componentă dupa ce o instalez imi apare ca se instaleaza mai multe dar cand ma uit pe site nu se schimba(adică imi spune ca este recomandat sa instalez ) chiar dacă l-am instalat odata.

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Descarci driverele dorite (ultimele versiuni) de pe site-ul producatorului, corespunzatoare modelului si sistemului de operare/versiunii folosite de tine.
Le instalezi in locul celor existente (daca sunt corespunzatoare SO-ului).

Dupa instalare dai restart calculatorului.
Verifici in Device Manager daca s-au instalat toate driverele corect (sa nu fie nici un element cu semn galben sau rosu).

Daca totul e facut OK, sistemul nu va cere drivere noi.