| anonim_4396 a întrebat:

Cum instalez driverele pc-ului daca nu am DVD rom?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Driverele de pe DVD sunt cu siguranta foarte vechi, ai nevoie de ultima versiune, pe care o gasesti pe site-ul producatorului placii de baza (Gigabyte, Asus, AsRock, MSI, etc).

Driverele pentru placa video se iau insa de pe pagina nVidia, respectiv AMD... sau Intel (daca ai placa video integrata Intel HD x000).

Nu e prea recomandat sa folosesti programe care actualizeaza automat driverele, deoarece multe au trimiteri spre baze de date neactualizate.
Insa daca ti-e mai simplu asa, incearca Driver Genius, e printre cele mai bune si producatorii incearca sa il tina mereu la zi.

http://www.driver-soft.com/index.html

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Online,stik usb, hard extern

| Vladut123456 a răspuns:

Salut! Daca nu ai net poti sa le instalezi pe un stick pe pc-ul unui prieten sau sa iti conectezi telefonul cu cablu de date la calculator, sa descarci pe telefon programul '3DpNet: https://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_en.php (uite aici link) si dupa sa cauti in pc in fisierele telefonului si te uiti la downloads sau descarcari si ai acolo setup-ul de la 3dp net.

| CristinaDeux a răspuns:

Sunt multe programe de pe internet care iti pot instala automat toate driverele, cum ar fi DriverPackSolution.
Daca nu ai conexiune la internet, descarca driverele si baga-le pe stick.