| Nova21 a întrebat:

Cum instalez o actualizare Windows Update imi spune ca nu se poate instala ce sa fac? (imi tot apare semn de exlamare si ma dispera)ce pot face?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Windows ai? Oricum daca este legal instaleaza-le daca nu, nu.
Uite la Windows 7: http://www.youtube.com/watch?v=eAu-iB5FqPk

| Nova21 explică (pentru Salontanul):

Windows 7 cu licenta
da cand vreau sa il inchid imi apare semnu de exclamare si in chid apoi spune sa astept ca se instaleaza actualizarima dispera deja

| DDCC a răspuns:

Dacă vrei să scapi de Updates (să le ștergi), te duci în C:\WIndows și ștergi folderul SoftwareDistribution.
Apoi, Click STart, RUn, services.msc, mergi la services, te uiți după Windows Update și-i dai restart la serviciu.
Dup-aia poți să le descarci iar (dacă vrei).
De îți apare chestia cu genuine folosește Windows Loader.

| Nova21 explică (pentru DDCC):

Am incercat sa sterg folderul ala si imi spune ca e imposibilam apasat pe incercati din nou dar degeaba ce fac?

| DDCC a răspuns (pentru Nova21):

Când îl ștergi închide orice program, mergi la Windows Update și alegi Never check for updates.
Dă și click dreapta pe fișier și debifează Read Only.
Sau mergi unde ți-am zis eu și debifezi Windows Updates, Apply și Ok.

| benygaidaci a răspuns:

Pai cauti pe internet ce Program sau actualizuare iti trebuie si o downloadezi