| anonim_4396 a întrebat:

CUM instalez placa de sunet(nu am cd)? Dau fundita.Va rog mult de tot!

Răspuns Câştigător
| Bacalov a răspuns:

1. Afli de ce driver ai nevoie (aplicatia e free): http://www.softpedia.com/......6369.html; dupa instalare/rulare la "Computer/summary" iti va afisa detalii pentru "Audio adapter" si un link la pagina de download a producatorului (daca e un producator +/- cunoscut, daca nu este - "Google-it").
Bafta.

14 răspunsuri:
| ToxiKat a răspuns:

Trebuie sa stii exact numele placii de sunet si gasesti pe internet...fiecare firma are site si are si driver de descarcat...

| NewFolder a răspuns:

Buna... :)
intra aici...
http://download.cnet.com/Driver-Detective/3000-18513_4-10175742.html
sau aici...
http://flmsdown.net/2007/11/25/driver_detective_6250.html
ia programul...instaleaza-l.dai sa scaneze dupa care o sa iti arate ce ai si o sa iti instaleze... dar cel mai bine ar fi iti instalezi windowsul din nou (vista sau 7) pentru ca astea iti instaleaza automat driverele componente ale calculatorului tau... :)
succes...;)

| asko a răspuns:

Un program aida 32 iti arata ce placa de sunet ai daca nu stii
apoi cauti pe goagal numele placii + driver

| alex2009 a răspuns:

Ce trebuie sa instalezi tu se numes draivare se gasesc pe net vezi ce placa de sunet ai si cauti draivarele de sunet pentru placa respectiva de pe un cd poti instala doar draivare. Succes!

| VladyCristian a răspuns:

Incearca sa iti iei driverul de pe internet. Nu cred ca iti voi fi foarte mult de ajutor dar tin sa iti spun ca sunt fan Avril Lavigne... unul foarte mare happy imi place mult poza de la profilul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi-a fost de nici un folos nici site-urile care le-ai trimis ceilalti sau cele care le-am descarcat nu merg. Nici eu nu mai am cd cu plac. Dar am dzinstalat eu din greseala nici nu stiu ce i-am facut.Asa ca e bine sa iti cumperi un cd. mai mult de atat nu stiu daca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiii! care ma poate ajuta si pe mine cu placa de sunet! nu ma pricep prea bine la astea cu drivere pentru ca am pc de o luna! sa va spun tot ce-am facut! am schimbat cred ca de vreo 6 sau 7 ori windows.acum am windows xp sp2.si nu stiu cum sa fac sa mearga sunetul la pc. mi-a zis unu ca nu driveru de sunet la windows asta ca nul citeste. dar ziceti-mi si mie cum de la a la z ce ar trebui sa fac id meu este asta cosmin_extrem3d deci va rog plz ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heiii! Care ma poate ajuta si pe mine cu placa de sunet! Nu ma pricep prea bine la astea cu drivere pentru ca am pc de o luna! Sa va spun tot ce-am facut! Am schimbat cred ca de vreo 6 sau 7 ori windows.Acum am windows xp sp2.Si nu stiu cum sa fac sa mearga sunetul la pc. Mia zis unu ca driveru de sunet la windows care il am acum ca nul citeste. Dar ziceti-mi si mie cum de la a la z ce ar trebui sa fac id meu este asta cosmin_extrem3d deci va rog plz ajutati-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu o instalez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zic sa chemi un specialist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu o vreau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Download everest asa sigur merge. succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Download everest asa sigur merge. succes