| anonim_4396 a întrebat:

Cum instalez soft'ul unui telefon Nokia 6303. Daca imi puteti da un tutorial happy. Va multumesc!

6 răspunsuri:
| cosi9 a răspuns:

Uite aici un tutorial. incearca si urmeaza toti pasii sa iti iasa perfect.nu uita sa ai bateria full si cartela sim in telefon...
http://6303iclassic.blogspot.ro/......oenix.html

| DeKoniec a răspuns (pentru cosi9):

Baterie full nu am, iar cand bag telefonul la incarcat imi spune, incarcator necunoscut. sad

| cosi9 a răspuns:

Poate fi de la incarcator sau de la baterie cel mai sigur. tu macar incarca bateria la un incarcator universal si incearca sa instalezi dupa tutorial.

| DeKoniec a răspuns (pentru cosi9):

De la incarcator nu este, am incercat cu 4 incarcatoare care merg la alte telefoane

| cosi9 a răspuns (pentru DeKoniec):

Atunci sigur e bateria..de obicei la telefoanele simple mai fac chestii din astea..nu poate incarca..si totul e de la baterie.tu fa cum ti-am zis eu si vezi care e treaba.

| DeKoniec a răspuns (pentru cosi9):

Pierderile de semnal sunt de la baterie? Si cateodata imi mai apare "Cartela SIM nereusita". Poze numai pot face, cand intru imi apare "foto in asteptare" si nu face poze. Iar bluetooth'ul nu se activeaza. Astea ar fi problemele, si ma gandeam ca ar fi de vina softul big grin