| razvan96boss a întrebat:

Cum instalez windows xp daca am windows 7?

Răspuns Câştigător
| Tkn a răspuns:

1)Cumperi(greu de gasit pentru ca nu se mai comercializeaza) un CD cu Xp.
2)Pui CD-ul in CD/DVD/Blu-ray ROM.
3)Dai restart!
4)Intrii in bios si selectezi CD/DVD/Blu-ray ROM-ul sa boot-eze primul.
5)Salvezi si iesi!
6)Cand apare: "Press any key to boot from CD" apesi orice tasta (space de exemplu).
7)Astepti pana iti apar partitiile, stergi partitia C:/ sau instalezi direct pe C:/, daca vrei sa folosesti ambele SO.
8)Urmezi instructiunile instalarii
9)Finish!
Sau mai simplu: ramai pe Win7!

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Prin formatare, formatezi doar partitia pe care ai w7 si tot pe ea instalezi xp-ul.
http://www.videotutorial.ro/? p=425

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura solutie este sa stergi toate partitiile pentru a curata ca lumea HDD-ul. Instaleaza XP-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa "Ayan". Sterge toate partitiile. In "System Volume Information" se pastreaza o seama de date despre Windows 7. Acest volum (SVI) se pastreaza si pe celelate partitii si iti vor da o seama de probleme la instalarea unor programe. Curata tot HDD-ul.

| badboyvlad a răspuns:

De ce ai vrea sa faci o asemenea prostie :-p?