| robi9907 a întrebat:

Cum introduc codul de decodare intr-un telefon HTC S710?
Stiu codul de decodare dar nu stiu cum il pot introduce manul, cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| kristy a răspuns:

Nici eu nu sunt specialist dar stiu ca acel cod de decodare pentru retea (cred ca la asta te referi)ti-l cere atunci cand introducu o cartela din alta retea
Ex: ai luat telefon de la Vodafone si nu poti sa bagi cartele decat cu Vodafone
. Cand bagi o cartela de cosmote de exemplu, iti cere codul de deblocare si tu il stii.
sper ca te am ajutat