| anonim_4396 a întrebat:

Cum intru in Safe Mode in Windows XP?

6 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

La deschidere apesi repetat F8

Nu zic ca "modalitatea" lui @kevincube nu functioneaza, dar risti sa ramai fara windows sau chiar fara hard!

| Clarx a răspuns (pentru Cronki):

Am apasat pe F8, dar nu-mi apare Safe Mode, doar numele driverelor. Am dat enter pe unul dintre ele si acum cand aprind si sting calculatorul imi apare mouse-ul(adica pe fereastra aia albastra cu Windows cand aprind calculatorul si pe aceea cu Windows is shutting down cand il sting). Cum pot scoate mouse-ul, cum era inainte(nu ca ar fi ceva grav).

| Cronki a răspuns (pentru Clarx):

Am uitat sa specific ca unele calculatoare au safe mode pe F12. Daca nici asa nu merge, incearca varianta cu butonul sugerata de kevincube.
Mouseul il scoti cum l-ai pus, cred ca l-ai activat in bios.

| Clarx a răspuns (pentru Cronki):

Si ce setari trebuie sa fac in bios ca sa scot mouse-ul?

| kevincube a răspuns:

După ce aprinzi calculatorul ÎN TIMP ce se încarcă bara la windows îl stingi iar când ÎL VEI APRINDE DIN NOU îţi va da SĂ ALEGI iar printre variante va fi Safe Mode.

| 842384827424729 a răspuns:

Asda