| zaharica_dulcica a întrebat:

Cum iti dai seama daca un laptop are microfon integrat sau nu? Fara a cauta modelul pe internet, ci doar sa vad din calculator daca se poate.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e din ultimii 10 ani sigur are, il gasesti in Settings la Sounds, sau in control panel tot la sounds.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi in "Device Manager" si vezi daca ai o sectiune "Audio inputs and outputs" apasa pe el si va aparea o lista, iar daca gasesti sa fie listat vreun driver pentru microfon "Microphone", ai; daca nu, nu ai sau nu este functional.