| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma conectez la internet dp un telefon GT-C3300K samsung, cartela e de la cosmote iar telu de la vodafone, o fata si-a setat telefonul pentru internel la orange la setari automate si nu avea cartela de acolo

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Din cate stiu nu ai cum sa ai setarile de la Orange si sa mearga pe cosmote, fiecare provider de telefonie are un profil diferit pentru internet. Pentru configurarea automată a telefonului la cosmote trimite un mesaj gratuit fără conţinut la 4777 şi urmează instrucţiunile.happy