| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma feresc de virusi pe android?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Instalezi un antivirus.Ce ai vrea altceva?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Adica sa nu iau in primul rand, nu dupa ce i-am luat deja

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci o scanare cu antivirusul in caz ca ai luat ceva virusi.De cand am telefonul nu am patit sa iau virusi.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Iti instalezi un antivirus foarte bun.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand să-ţi instalezi Avast Free Mobile Security ( în română ), pe care-l poţi descărca de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

https://play.google.com/......ps/details

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-instaleaza un antivirus performant
-ai grija de setarile telefonului "Privacy &Security"
-nu accesa pagini dubioase!
- ai grija ca daca vizionezi continut video sa nu se deschida automat sau sa deschizi tu pop-upuri
- daca Iti apar reclame &anunturi tentante pe o anumita pagina web/site ai grija sa le IGNORI!(chiar daca sauna tentant de ex: "ai casigat...E da click uiti pentru ati revendica premiul"-trebuie sa stii ca in fapt sunt doar virusi!
-nu deschide mesagele din folderul 'Spam"
-evita sa descarci muzica/video/etc... ORICE din surse necunoscute/in care nu ai deplina incredere!
-scaneaza minutios fiecare "coltisor" al telefonului in mod regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te te rog la intrebarile mele, ai sa intelegi de ce ti-am lasat un raspuns asa amplu (si poate mai inveti ceva).
Ai grija!

| MariaAlexandra2004 a răspuns:

Ii ocolesti

| ST_Vali_1998 a răspuns:

E foarte simplu, iti spun din propria experienta. Nu as recomanda nici-un antivirus pentru telefon din magazin play. Eu unul il resetez la o perioada de aproximativ 45 de zile, iar toate imaginile/videouri/altele... Le salvez foarte usor in PC. Nu am probleme cu el, mereu mi-a mers bine si nu e impuscat cu reclame de la antivirus. Baftawinking