| rapidistii23 a întrebat:

Cum maresc memoria ram cu ajutorul cd-ului sau dvd-ului pt ca nu am stick si nici placute de ram si daca se poate cumva prin readyboost...
Dai funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Chestia asta sa nu o mai spui vreodata, ca daca te mai aude cineva care stie, rade de ce prostii spui. Ready boost scrie.
Si hai sa iti explic de ce e ready boost o tampernie. Memoria ram, in ddr2, are o viteza de cam 5gb/s(sau 40gbps). Cu ddr3, memoria ram are o viteza de cam 10-15gb/s(80-120gbps). Un amarat de stic, in general, are 3-4mb/s, adica 0.003 gb/s. Plus lantentele mai mari. Prin urmare, ready boost e o tampenie. Nu ca mareste viteza, uneori chiar iti face sistemul mai lent.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Buna gluma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scoti pe cea care o ai, o incalzesti ppana se inmoaie si tragi de ea sa se mareasca.
Acuma pe bune, nu poti mari memria ram daca atat scrie pe placuta, atat ai.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate ramon, marimea conteaza sa fie cat placa de baza de mare doar memoria ram