| Vectra1 a întrebat:

Cum mi.ar merge dota 2, cs go si gta v ( pe.low gta v) pe acest pc ( cu cate fps )PROCESOR INTEL QUAD CORE Q 6600 4x2. 66Ghz

ram 4 Gb ddr2

are 2 placi video 2 gb fiecare

Intel hd 4000 2Gb integrtata in procesor

Nvidia gt 130 2Gb HDMI

hdd 250 Gb sata 7200rpm

:

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Placa ta video e de aproximativ 2 ori mai buna decat a lui.
Procesorul nu conteaza sincer atat de mult in gaming (desigur, are si el importanta lui, dar nu la fel de mare ca a placii), astfel din jocurile enumerate doar gta 5 ar avea nevoie de minim quadcore. Totusi, bravo tie daca rulezi pe medium cu 2 gb de ram, din experienta proprie, si chiar a multor prieteni, cam sacada fara 4gb ram, dar cine stie, poate aveam noi pc-urile prafuite =)

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Seems legit rolling on the floor)Ca eu nu cred ce prostii ai scris acoplo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de bine. 40-50 fps as zice.

| vidii a răspuns:

2 placi 2 gb fiecare
1. Nu conteaza memoria atata timp cat placa video e o ..cum sa zic, TIGAIE d-aia dry cooker cu care muti muntii rolling on the floor))

2. Intel hd 4000 e integrata si poate aloca maxim 1.8gb ( din RAM)

3. Sa inteleg ca are 2x gt 130? ...mhm

| Zacase a răspuns:

In jocuri folosesti doar placa dedicata, nu si integrata :j. Oi avea tu quadcore, dar placa e slaba rau, ramu e ddr2, gta 5 s-o creada tactu ca merge.
Dota2 si CS:GO nu ma pronunt, cred ca iti merg dar clar pe low, placa aia te trage in jos, schimb-o...

| Vectra1 explică (pentru Zacase):

Eu ma joc dota 2 pe medium la 60 fps pe un pc dual core, 2 gb ram si 8600 gs

| vidii a răspuns (pentru Vectra1):

Placa ta video e de aproximativ 2 ori mai buna decat a lui.
Procesorul nu conteaza sincer atat de mult in gaming (desigur, are si el importanta lui, dar nu la fel de mare ca a placii), astfel din jocurile enumerate doar gta 5 ar avea nevoie de minim quadcore. Totusi, bravo tie daca rulezi pe medium cu 2 gb de ram, din experienta proprie, si chiar a multor prieteni, cam sacada fara 4gb ram, dar cine stie, poate aveam noi pc-urile prafuite =)