| adreanse a întrebat:

Cum obtin wifi de la router ul care tocmai l am montat la PC? merge doar cu cablu care il conectez la router si laptop. in rest imi vede wifi u si la laptop si la telefon dar nu se conecteaza fara acel fir. dau funda big grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e conceput din fabrica ca acel wifi sa mearga prin cablu pentru ca trece conexiunea internetului prin el pentru a putea fi luat de (mobil, ps3, laptop, BlackBerry, etc) si cablul conectat la pc - laptop.

| darkmihai a răspuns:

Ce router ai si pe ce retea esti ex: rds, romtelecom, upc?
ca unele routere merg doar pe anumite retel

| shecherap a răspuns:

Pai vezi daca este instalat wirelles network adapter.Dai clik dreapta pe My Computer si alegi manage sau device manager depinde de windowsbig grin...asa si dai pe network adapter si vezi daca e instalatbig grin! Il poti instala bagand Cd-ul PC-ului si ii dai update device!big grin|FUNDA?big grin|