| Ghiordi a întrebat:

Cum opresc windows update in win 10?
Am instalat win 10 home, si acum deja a trecut singur prin update-uri la win 10 Pro, inca imi instaleaza updateuri.
Cum dezactivez? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Toti vorbesc, putini stiu..pentru cei de mai sus care inca, dupa 3 ani de windows 10 n-au aflat ca se pot opri update-urile, fara registry, priviti mai jos

te duci frumos in start si scrii services, dai enter si se va deschide o fereastra...cu...servicii, printre ele se afla si "Windows Update", dai dublu click pe el, apoi click pe "Stop", si la modul de pornire il pui pe "disabled", ok si iesi, dai rr la pc
Windows update este dezactivat

| Ghiordi explică (pentru vidiinho):

Am facut acest lucru ieri, azi l-am gasit pe manual desi ieri l-am pus pe disabled

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Doar la Windows 10 Pro se pot opri. Trebuie oprite manual, cu o comanda din registrii, nu exista optiune pentru asta in Settings sau Control Panel
DAR nu inteleg cum "acum deja a trecut singur prin update-uri la win 10 Pro"

| Ghiordi explică (pentru NLS):

Am oprit si din registrii, dar degeaba.
nici eu nu stiu cum a trecut la 10 pro

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Pai dupa cate stiu updaturile si actualizarile la windows 10 si le face singur pana la capat cred ca o sa te deranjeze zilnic asta e wnd10

| alexwahl a răspuns:

Https://youtu.be/m-bmRe0VEeQ
Sper ca ti-am fost de folos.

| Ghiordi explică (pentru alexwahl):

Am facut ca in acel clip, dar azi am primit din nou updateuri

| alexwahl a răspuns (pentru Ghiordi):

Intra din nou acolo la"services" si vezi daca s au reactivat. Si eu le opream in timp ce ma jucam ca sa imi creasca fps-ul. Nu stiu de ce, dar, ele se activeaza singure.