| Girly97 a întrebat:

Cum poate un calculator sa detecteze prezenta unei imprimante wireless daca calculatorul nu este wireless si nici nu sunt conectate amandoua prin cablu USB?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca imprimanta e conectata la router, merge.

| mihai69 a răspuns (pentru doctorandus):

Corect; sau prin adăugarea unui adaptor Wi-Fi USB la calculator (așa merge chiar dacă nu e legat PC-ul la vreo rețea).

| NLS a răspuns:

Fie cum a indicat doctorandus,
fie cumperi pentru calculator un adaptor wi-fi, cum a indicat mihai69.

| Zuzu1991 a răspuns:

E destul de simplu: ii pui cablu usb si setezi wifi
raspunsurile de mai sus sunt aiurea, e evident ca nu e connectata la router ca altfel nu ai intreba, iar foarte putine imprimante au bluetooth

| badpanda a răspuns:

Unele au al saselea simt.

| morfeo a răspuns:

Prin bluetooth

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Prin Bluetooth se conectează o imprimanta wireless atât la pc cât și la telefon.

| Cll99 a răspuns:

Cred ca pentru tine wireless inseamna și bluetooth. Si din moment ce nu are pc ul tău asa ceva nu le poți "împerechea". Nu ai decât prin fir sau poți monta o placa wireless/bluetooth. Parca era pana în 100 lei