| jecka05 a întrebat:

Cum pooti recupera datele de pe HDD daca a fost formatat si instalat alt windows?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca a foat formatat si apoi reinstalat windows-ul peste, ma tem ca nu mai poti face decat o mare cruce urmata de o resemnare totala.

Datele au plecat de tot sad

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca a fost instalat altceva peste, nu mai recuperezi mare lucru.
Daca era doar formatat se putea recupera aproape tot.

| danutzu96 a răspuns:

Recupararea asta cam costa. Daca s-a suprascris e si mai greu de recuperat (si deci costa mai mult). Poti incerca cu Recuva (varianta free), dar recomand programele R-Studio sau Ontrack (nu sunt gratuite, si variantele "bune" sunt scumpe) Recomand ca recuperarea sa se faca cu hdd-ul conectat pe alt pc. Exista programe puternice (si free) pe lunux, dar e greu de lucrat cu ele.