| MegaBranza a întrebat:

Cum pornesc Windows Memory Diagnostic Tool pe Windows XP? URGENT!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Simplu.
Descarci si dai dublu click pe el.

Programul de diagnosticare a memoriei NU ruleaza de sub Windows, ci sub DOS. Pentru acesta trebuie sa creezi un disk bootabil, conform instructiunilor din programul descarcat, iar cu discul creat sa bootezi PC-ul, pentru testarea efectiva (nu pornire cu windows de pe hard disk! ).

Detalii poti citi aici (in engleza):
https://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2008.09.utilityspotlight