| Mihai929 a întrebat:

Cum pot afla ce placa de baza am? Am incercat cu Everest sau Aida dar imi apare :
Aida:
Motherboard Properties
Motherboard ID Unknown
Motherboard Name Unknown

Everest:
Motherboard ID: 63-0100-000001-00101111-070111-Chipset$AS621134_BIOS DATE: 07/11/12 11:02:09 VER: 04.06.05
Motherboard Name: Unknown

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai desktop dsefă carcasa stângă și uită-te la ce scrie pe ea.la laptop ar trebui să îți deie și Motherboard-ul în funcție de modelul lui daca cauți pe „goagle".
De semenea în ambele cazuri CPU-Z te-ar putea ajuta.Nu necesita instalare și este aplicație gratuită. Succes

| M0d3rN a răspuns:

Incearca cu speccy

| AlinRemi a răspuns:

Vezi ca nu ai driverul de la placa de baza, d'asta nu ti-o recunoaste dar s-ar putea sa scrie si pe ea ce fel de placa este sau in caz ca l-ai cumparat nou calculatorul scrie in carticica aceea a lui!