| Ronaleo a întrebat:

Cum pot avea 4g pe telefon? Trebuie un abonament special?
Cam cat costa, pretul minim sa am 4g?

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Iti trebuie telefon cu 4G incorporat!

| vRemi a răspuns:

Trebuie sa ai telefon cu conectivitate 4G, nu poti lua nici o cartela sa ai 4Gwinking

| MyGoodLife a răspuns:

4g e scump si nici nu e atat de tare

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Nu poti decat daca ai telefon care are conectivitate 4G

| Ronaleo explică:

Dar 3g? Cum pot sa am?

| Stefanescu_Laurentiu_1975 a răspuns:

4g poti avea numai daca telefonul are aceasta tehnologie.
Preturile sunt destul de ridicate deoarece numai modelele high end dispun de 4g.
Cele mai "ieftine solutii" ar fi HTC Windows Phone 8X, Nokia 625 Lumia undeva la 950 lei sau ZTE Blade Grand S si Sony Xperia SP ambele la un pret in jur de 1200 lei.
Daca achizitionezi aparatul tau de la un operator de telefonie mobila pe abonament reduci pretul cosiderabil.
Momentan nu prea au acoperire mare nici un operator, tehnologia 4g va putea fi folosita la potential maxim doar peste cativa ani.