| unu111cool a întrebat:

Cum pot baga subtitrari pe un TV? Imi bag filmele pe stick dar nu pot baga subtitrarea, nici cele cu subtitrarea adaugata in el nu merg. Vreo idee? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Verifica ca subtitrarea sa aiba acelasi nume ca filmul. de exemplu daca filmul se numeste DeadPool.2016.PLAYNOW.mkv subtitrarea trebuie sa se numeasca DeadPool.2016.PLAYNOW.srt daca difera un caracter e posibil ca tv-ul sa nu o "vada".

| unu111cool explică (pentru Intruder19):

Am verificat, nu e asta problema.

| Intruder19 a răspuns (pentru unu111cool):

Verifica manualul tv-ului sa vezi tipurile de subtitrari suportate sau daca suporta subtitrari.