| ambulantieru a întrebat:

Cum pot conecta o camera de supraveghere de exterior la un telefon(Android)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un model nou? De obicei cele noi au un fel de ip si parola, care merg cu niste aplciatii

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar camerele cu IP (dotate cu wi-fi sau cablu) le poti conecta pe internet, iar pentru camere simple ai nevoie de o centrala prin care se conectezi camera /camerele pe internet.
Cu IP si parola vei putea accesa camerele de oriunde din lume, de pe orice aparat care are browser si e conectat pe internet, inclusiv telefoane sau televizoare "destepte" (smart).

| Cocos_Cosmin_1999 a răspuns:

Se pot folosi mai multe aplicatii pe care le puteti instala pe telefonul mobil sau pe tableta daca aveti un sistem de operare Android. Exista mai multe aplicatii facute de catre dezvoltatori pentru a putea vizualiza imaginile live. Printre aceste aplicatii se numara:
• ICamSpy Supraveghere Video
• Myeye HD
• IP Webcam
• Software Android
• ViewCam

| Bordeianu_Iulian_Marius_1991 a răspuns:

Cum as putea sa mă conectez la camere externa prin wiki