| sirena_8750 a întrebat:

Cum pot conecta un monitor LCD la laptop? Am Windows 7 iar laptopul este de la Hp.Am conectat mufa monitorului la laptop,dar nu-mi apare nimic pe ecranul monitorului.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Pai nu-ti apare asa pur si simplu. Este o combinatie de taste pentru a vedea imaginea de pe laptop pe Monitor extern.Eu la laptop am combinatia FN+F10. Verifica si la tine pe tastatura care este tasta dedicata redarii imaginii pe monitor/tv/videoproiector. Stiu ca sunt laptopuri pe care merge si combinatia FN+F5. Daca nu merge nici asa, verifica in setarile driverului de la placa video.

| sirena_8750 explică (pentru JustCosmin):

Am apasat FN+F4:ecranul laptopului s-a facut negru iar pe monitor, nimic.La cateva secunde dupa laptopul mi s-a stins de tot

8 răspunsuri:
| Mihay4 a răspuns:

Intra in setarile placii video, normal cand instalezi driverul. Daca nu ai instalat driverul este normal sa nu-ti mearga.

| viavo a răspuns:

Daca nu ai reusit hai pe y cipaiancostel@

| grgdlk a răspuns:

Normal ar fi trebuit sa mearga fara sa mai setezi ceva, chiar eu am incercat acum o luna cu un laptop caruia nu i mai functiona display-ul am conectat lcd-ul la laptop si poc a aparut imagineatongue

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Dai in meniul start si scrie la cautare conectare la un m onitor apesi acolo si alegi ce optiune vrei vezi sa fie conectat monitorul

| dragos65436 a răspuns:

Ai putea sa cumperi un cablu HDMI bun de obicei unul bun e peste 15 lei dacă nici atunci nu-ți arata nimic pe ecran ai putea dacă ai mărimea iconițelor standard sau mica trebuie sa le faci mari asa a făcut profesorul de informatica la scoală când a vrut sa unească un calculator din clasa noastă la televizor

| dragos65436 a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=8054 uite cum poți conecta cablul HDMI în acest tutorial doar ca în tutorial arata cu tableta și cu telefon dar am încercat cu laptop-ul meu și a mers

| GaSteRu a răspuns:

Deci, Daca sti cum arata jacku de la placa video, Iti trebuie un cablu cu doua mufe la fel... Una care o bagi in laptop si una in LCD-ul tau.
Ceao! O fundita?