| musli a întrebat:

Cum pot conecta un router wireless la calculator pentru a avea internet in casa? Precizez ca am un modem normal pentru internet de la upc si nu stiu cum sa procedez cum sa conectez cablurile del a router la modem( sau pc).

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Din modem scoti o mufa de retea in router. Apoi in router iti configurezi intrand in 192.168.1.1 wireless-ul (de obicei userul e admin, parola e tot admin, dar vezi in instructiunile de la router). Ca sa intri insa in router trebuie sa scoti cablu din router in calculator.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Esti clientul lor. De ce nu-i suni.
Si eu sunt la UPC, ii sun de cate ori
am nevoie. tel. 0311000872