| xCruz a întrebat:

Cum pot conecta un telefon la calculator prin bluetooth? Dau funda la cel care imi explica pas cu pas=].

Răspuns Câştigător
| peticel20 a răspuns:

Buna,
Deschizi Bluetooth-ul la telefon (primul pas).
Dai click dreapta pe iconita de bluetooth de pe laptop(presupun ca la laptop vrei ca la pc nu se poate)si deschizi programul (pasul doi).
Urmaresti pasii din program de next si search in care ar trebui sa-ti gaseasca telefonul, dai next dupa ce il selectezi (s-ar putea sa-ti gaseasca si telefoanele vecinilor)si finish sa fie conectarea completa.
Asa iti conectezi telefonul la calculator.
Sper sa te fi ajutat.
Bafta!
Funda?

| UnFoRgIvEn a răspuns (pentru peticel20):

Se poate si la pc cu usbhappy

| peticel20 a răspuns (pentru UnFoRgIvEn):

Omul a intrebat prin Bluetooth, nu prin cablu.Am presupus ca se subintelege ca exista si varianta USB, dar el a cerut o alta alternativa.Incearca sa raspunzi la intrebare daca vrei cu adevarat sa ajuti, nu sa-mi dai mie lectii.O zi buna!

| UnFoRgIvEn a răspuns (pentru peticel20):

Exista usb cu care poti avea bluetooth pentru calculator ca te crezi tu cel mai destept si le stii pe toate aia e partea a 2-a. Uite exemplu http://www.accesoriitelefoane.ro/......sm-raz.php si nu mai zi lucruri de care n-ai habar.

| peticel20 a răspuns (pentru UnFoRgIvEn):

In primul rand sunt femeie, dar nu asta conteaza.Nu mi-ai demonstrat decat cat de incapabil si fudul esti.Nu am de gand sa stau sa ma cert cu tine ca am lucruri mai bune de facut, dar...iti mai explic odata ca se pare ca nu pricepi intrebarea principala. Unde vezi tu in intrebare sa scrie ceva de cablu sau de usb? Nu contest ca exista si stiu ca exista doooh ca le am si eu, daaaaaaaaaaaar...omul a vrut bluetooth.Simplul bluetooth.Stii? Unda aia de la telefon care nu are nici o legatura cu nici un usb sau cablu? E chiar asa de greu sa citesti o intrebare? Eu consider ca am fost suficient de clara in indicatiile date, te-ai bagat ca p.a ca probabil te plictiseai si tu prin fata calculatorului.Repet, ca poate nu pricepi.Aici nu se discuta de CABLU, de USB sau alte fire si cabluri.Doar de banalul bluetooth pe care se pare ca nici tu nu stii sa-l instalezi fara un banal usb sau cablu ca altfel nu-mi dadeai atatea exemple de alternative usoare.Din punctul meu de vedere subiectul este incheiat, eu am dat o solutie, omul o foloseste pe aia de care are nevoie.Iti doresc o zi buna si data viitoare citeste intrebarea de 10 ori inainte daca nu esti sigur ca o intelegi din prima.O zi frumoasa!

| UnFoRgIvEn a răspuns (pentru peticel20):

Eu zic s-o lasi asa. Daca el nu are laptop? Orice om vede Bluetooth-ul la un laptop de-aia banuiesc ca are calculator.Atunci ce teorie interesanta mai ai?

| peticel20 a răspuns (pentru UnFoRgIvEn):

Tu ai impresia ca toata lumea se descurca la fel de bine pe pc? SERIOS? N-ai vazut intrebari pe aici, asa, mai "rasarite"? Nu toata lumea stie sa umble cu un pc sau un laptop si crede-ma ca asta e una din intrebarile inteligente pe care le-am descoperit pe site.Sunt multi care inca se mira ca au doua maini si ce pot face cu ele so...Omul a avut nevoie de ajutor, mai departe... face ce considera el ca e necesar.Isi cumpara, isi face comanda, isi suna un prieten.Don't know and don't care.Mi-am facut datoria. Salut!

10 răspunsuri:
| Aniquel a răspuns:

Trebuie sa-ti cumperi bluetooth pe care sa-l conectezi la PC.

| Flory1999 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa ai USB BLUETOOTH. Il conectezi in calculator si dupa aceea dai la cautare bluetooth in calculator. O sa apara numele telefonului dau si poti sa descarci muzica, poze, etc. Depinde ce cablu iei. happy iti urez noroc happy Funditaa?

| fumulet a răspuns:

Trebuie sa ai bluetooth la pc...
Daca ai, ar trebui sa mearga sa te conectezi.
Eu iti recomand teamviewer.

| Constantinescu_Roberto_1980 a răspuns:

Ni ma pornesti bluetothul pe pc si pe teel pe teel scrie dysplay... dai cliick si apoi pe pc iti apare o notipicare dai clic pe ia si scrie un cod pe pc tu dai da.ai inteles ni ma?