| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot debloca un Samsung Galaxy Ace?

Am un galaxy ace, cu acel ecran de deblocare. Am uitat modelulm si-mi cere sa ma conectez la contul google. Insa nu am nici un cont google. Telefonul nu este al meu.

Cum il pot debloca?
Pot sa ii fac reset pentru setarile din fabrica? Daca da cum? De preferabil fara sim in el, sau sa fiu conectat la net.

2 răspunsuri:
| ganutzu a răspuns:

Intri n recovery mode,de acolo ii dai resetore, trebuie sa stingi telefonul apoi tii apasat pe butonul de pornire si pe butonul "home", cand iti apare logo-ul eliberezi butonul de pornire si tii apasat in continuare pe butonul home, apoi iti va aparea meniul de recovery, cu tastele de volum te misti in sus si in jos prin meniu

| anonim_4396 explică (pentru ganutzu):

Am aflat in cele din urma. La mine est varianta cu "volum +, butonul home, si butonul on/off". Dupa care intru in meniul recovery, exact cum ziceai tu. Multumesc totusi de implicare