| Joker3134 a întrebat:

Cum pot derula un film in sens invers, sau macar ceva pe Youtube?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a derula un film in sens invers, intai trebuie sa schimbi ordinea cadrelor.
Acest lucru este posibil in anumite programe de editare video, mai complexe.

| laSoledad a răspuns:

Intreaba-i pe cei care au facut filmul Memento.

| Simpatic a răspuns (pentru laSoledad):

Procedeul acela este flash back si il poti face si tragand o scena de 100 de ori in 100 de forme, astfel in acelasi cadru un personaj poate da o palma altui personaj sau in acelasi cadru cu 1 secventa inainte-dupa isi poate doar ridica palma. Nu e neaparat ca se deruleaza ceva inainte-inapoi ca si cum ai da inapoi un film.
In memento ca si in alte filme psihologice actiunea se desfasoara ba in prezent ba in trecut (A se vedea donnie darko de asemenea, un film bun)
Pe el in schimb il intereseaza cum se poate derula un film ca atunci cand derulam inainte inapoi un film pe video (VHS)

| laSoledad a răspuns (pentru Simpatic):

Da, da, ai dreptate, inteleg ce zici. De acord cu opinia despre donnie darko.

Răspuns utilizator avertizat