| Valyasdfg a întrebat:

Cum pot face la Samsung ca tot ce se stochează in telefon să meargă pe card?

8 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns:

Daca te referi la poze/video, intri in setarile camerei. Cu muzica, file-uri sau altele trebuie prima sa descarci si apoi sa transferi pe card. Aplicatiile din cate stiu (cel putin la telefonul meu) nu mai ai cum sa le transferi pe card.
Si nu, nu poti transfera direct pe card in afara de poze/video

| Valyasdfg explică (pentru Mariu0699):

Mă refer la aplicații, că poze sau muzică le pot muta eu...

| Mariu0699 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Pai depinde si ce fel de model este. Modelele astea noi de telefoane nu iti dau voie sa transferi aplicatiile (din cate am vazut si am intrebat si pe cei care se ocupa cu astea).
Daca ai un model mai vechi, poti sa te duci la setati, aplicatii, selectezi aplicatia pe care o vrei pe card si cauti o tasta in care scrie ceva gen "tranfera pe memoria sd", daca este gasesti ceva acolo altfel va trebui sa te multumesti cu aplicatiile pe care ti le permiti.

| Valyasdfg explică (pentru Mariu0699):

Pe toate modelele de Samsung până în prezent e aceeași treabă.

| Mariu0699 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Serios, aveam un model vechi gen Samsung galaxy trend 2 lite (daca nu ma insel asa se numeste) si puteam transfera aplicatiile si era doar o rabla (vorbind de acum 4-5 ani). Acum vad ca cu telefoanele mai bune, sa zic asa, nu mai vad chestia asta pentru a transfera.
Nu toate modele au aceeasi treaba, adica e ca si cum ai spune ca un galaxy S2 este la fel ca un Galaxy S9+
Bineinteles multe lucruri se schimba si poate ceva lucruri sunt scoase pentru a baga altceva, nu crezi?

| ȘEMaria a răspuns:

Din setari

| ȘEMaria a răspuns:

Din setari sau cand dai sa salvezi ceva salveaza pe card

| Dumitrache135 a răspuns:

Daca te referi la absolut tot atunci poti sa faci asta printr-un calculator. Te duci in fisierele telefonului si schimbi mediul de stocare de la Default la SD Card. ATENTIE: Dupa ce iti schimi stocarea la sd card nu mai merge schimbata inca o data deci iti recomand sa iti faci un backup la telefon inainte.