| costinvlad a întrebat:

Cum pot face sa imi mearga net la telekom. Am internet si merge doar daca pun serviciile pe EDGE/2G, daca vreau net 3G nu merge doar daca am noroc chior cand umblu in setari.

4 răspunsuri:
| Catabtr23 a răspuns:

Ai telefon Dual-Sim?

| costinvlad explică (pentru Catabtr23):

Da. Oukitel u15s cu sim1 Vodafone si sim2 telekom. Sunt la telekom. Pe asta am netul si indiferent pe ce slot pun sim nu merge net 3G decat daca am noroc.

| Catabtr23 a răspuns (pentru costinvlad):

Asigura-te ca faci fanta de schimbare intre cartele ca sa comuti cartela de Telekom pe optiunea de a folosi cartela cu viteza de 4G. Pe telefoanele Dual-sim numai una foloseste 4G cealalta 2G/3G.

| costinvlad explică (pentru Catabtr23):

Eu nu prind 4G. Ce sa fac ca sa mearga in 3G? Si ce setari de internet tb la telekom pentru 3G si 4G?