| Alin0001 a întrebat:

Cum pot face sa mi se vada clar o imagine care o pun pe desktop? Caut pe google imagini niste poze, le descarc, le setez ca background pe desktop dar se vede foarte rau.

4 răspunsuri:
| lovethesky a răspuns:

In primul rand trebuie sa vezi rezolutia fotografiei care de regula este in format jpeg.
O rezolutie cat mai mare a unei fotografii pe care o descarci, (2666 × 1970 e perfecta pentru desktop) va face ca aceasta sa se vada si mai bine pe ecranul de pe desktop...

| MetfeXs a răspuns:

Cauta poze hd si uitate la rezolutie monitorului tau.

| LinK0ff a răspuns:

Scrie denumirea fotografiei pe care o vrei si apoi wallpaper.

| MarisMarius97 a răspuns:

Cand cauti imagini specifici la intrumente de cautare->marimea imaginii->Mare.