| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sunet la pc daca nu imi mai merge placa audio? merge sa fac cumva sa redau prin telefob cu ajutorul cablului usb sau orice alta metoda sa nu implice mufele Jack? placa mea audio imi arata ca este buna am driveri Instalați din nou corect dar tot nu merge, este placa integrată si din o greseala a mea cred ca am pus-o in scurt! Ma intreseasa doar metode prin care sa fac redau Sunetele prin Boxa sau telefon cu ajutorul unui usb sau prin rețea Ceva de genul

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Prin placa de sunet daca este arsa s-au in scurt, nu cred ca merge,
incearca sa bagi in alta mufa de 3, 5 si umbli la setarile placii de sunet.
s-au daca ai o placa video vcu iesire DVI s-au HDMI, poti face setari in placa video sa redea sunetul prin monitor, gen tv.

4 răspunsuri:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

E foarte simplu! daca nu iti merge placa audio iti cumperi alta! vezi daca are drivere la zi

| Dragneaalex a răspuns (pentru octav005):

Am placa video nVIDIA gt630 2gb ddr 3 128bit cu iesire Hdmi, se poate face sa redea prin acea iesire? si daca da cum pentru ca eu am instalat cu 3dpchip si driverul Nvidia Hdmi audio

| Netadd a răspuns:

Poti incerca o placa audio USB. De ex: http://www.emag.ro/......DCQ9W2BBM/

| octav005 a răspuns (pentru Dragneaalex):

Da se poate reda, dar trebuie sa faci niste setari din placa de sunet trebuie sa selectezi ca in imaginea de la mine. acel device Samsung este tv, prin hdmi. dai click dreapta pe enable
uite aici ( https://s5.postimg.org/k3drcu4zb/Untitled.png )