| Edygame42 a întrebat:

Cum pot instala android market pe Samsung GT-S5230? daca merge pe telefon androidul funda.

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Nu poti sa instalezi android market pe telefonul tau pentru ca nu ai sistem de operare android. Android market are aplicatii tocmai pentru acel sistem de operare si vine preinstalat pe telefoanle cu sistem de operare android. Multa bafta!

| XtremePWN a răspuns:

Nu se poate. Acest terminal Samsung nu functioneaza pe baza de Android.

| Darcos a răspuns:

Merge pe telefon...
Ai nevoie de internet pe mobil si apoi gata...Android il gasesti pe internet...

| andreiask a răspuns:

Am si eu acelasi telefon si nu merge.

| AnaCristinaN a răspuns:

Nu poti deoarece telefonul ta nu este android, daca ar fi fost android ai fii avut 3 obtiuni:
1. Ori ai fi avut Samsung-Apps
2. Ori ai fi avut App-Store
3. Ori ai fi avut Android Market.

| sleeky1532 a răspuns:

Se poate flash-ui un kernel de android pe orice telefon...dar cine ar fi atat de "geniu" sa se chinuie sa adapteze un kernel de android la un telefon pe care foarte putina lume il are....Telefonul nu prezinta interes pentru developeri. Cumparati un Samsung galaxy s. big grin