| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot lega mai multe amplificatoare? Adica vreau sa ies cu mufa de semnal audio din calculator si sa intru in mai multe statii, fara ca sa se piarda din putere/semnal.Imi trebuie un mixer sau preamplificator? Eu am placa Audio 7.1,pot sa ies direct cu mai multe mufe, pe care le bag direct in statii?(asta insemnand ca o statie imi amplifica fronturile, o alta statie amplifica rearele si o alta statie amplifica bassul?)

1 răspuns:
| kta1431k a răspuns:

Un Home Cinema 7.1 la 1000Watti+ si nu te mai chinui cu mufe peste mufe si amplificatoare peste preamplificatoare