| sopranaCadaverica a întrebat:

Cum pot micsora imaginile (oricare de pe net, la 25 mm, 15 mm, 10 mm) pentru a le printa? Trebuie sa le lipesc in centrul unor pandantive ovale, rotunde, sa se potriveasca perfect… Si circumferinta lor e mica, de maxim 25mm.
Are cineva idee?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu știu dacă te ajută site-uri de felul acesta:
http://www.resizenow.com/ro

| unvecin a răspuns:

Recomand GIMP. E gratis, merge și pe Linux și pe Windows. Ai crop tool ca să decupezi imagini și opțiune de resize.

Cauți pe YouTube: GIMP crop, GIMP resize, după ce-l instalezi.

În timp o să descoperi că are multe alte opțiuni bune atât pentru prelucrare de imagini cât și pentru pictură digitală. Spor!