| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot modifica data/anul unei imagini, de pe FB, pe care am postat-o in urma cu doi ani. Vreau sa o aduc la data de zi, pastrand comentariile si like-urile.
Eu am incercat schimbarea, am dat la "Optiuni" apoi la "schimba data" dar nu apare nicaieri anul 2016. Cum fac?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu prea poti. Ai putea incerca sa o setezi ca poza de profil.

| Stelian2015 a răspuns (pentru aXy99):

Multumesc aXy!

6 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ai prea mult timp liber.

| anonim_4396 explică (pentru ToKen):

Am. Mi-l stiu organiza, frățică!
Du-te si tu si ocupa-te de ceva folositor, nu pierde vremea cascand ochii pe aici!winking

| ToKen a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vrut sa pari inteligent? Nu prea ti-a iesit.
Stai jos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Nu îți apare pentru că nu se poate face asta. Nu poți schimba data unei poze vechi să îți apară ca fiind postată recent, doar dacă o schimbi cu altă dată din trecut, după cum ai observat.
Dacă o setezi ca poză de profil cum spune aXy99, trebuie să o ''decupezi'' și în final vei avea două poze, pe cea originală și pe cea ''decupată'', asta în caz că nu ai avut-o înainte la profil.
Dacă ai avut-o înainte la profil, prietenilor tăi le va apărea în cronologie ceva de genul '' Stelian a schimbat/setat/actualizat poza de profil '' + poza
Nici nu poți scoate data când ai postat poza, doar ziua și luna dar anul, nu.
Dacă vrei să îți apară recent, trebuie să ștergi poza + să renunți la like-uri pe care posibil le vei primi din nou și la comentarii.

| Hitback a răspuns:

Din pacate aceasta optiune nu exista. E ca si cum ti-ai pierdut cainele acum 2 ani si vrei sa il gasesti azi. Imposibil.