| miroonah a întrebat:

Cum pot pune Mozilla Firefox ca browser prestabilit? Momentan ca browser prestabilit e Google Chrome, dar nu imi mai merge...

Răspuns Câştigător
| StefanS a răspuns:

Intri in optiuni si mergi unde iti arata aceasta imagine: http://www.imagup.com/data/1107264224.html
Dai click acolo pe "Vérifier maintenant" si dai "Da" la urmatoarea intrebare. Scuze dar firefox-ul mei ii in franca. Sper sa te descurci.
Daca nu reusesti salvezi o pagina web pe desktop(ctrl+s), dai click dreapta pe ea->Open with->Mozilla. Si de acum normal o sa fie mozilla browser-ul prestabilit. :)

2 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Intri la Tools - Option - Advanced - General - System Defaults (jos) - Check Now (in dreapta) și dai Yes. Bafta!

| igor4ok a răspuns:

Intra in Mazzila si te va intreba daca vrei ca sa-ti fie implicit pui da.
Sper ca te-am ajutat.