| Julyett a întrebat:

Cum pot pune parola la o retea wi.fi?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Consulta manualul de la router. Trebuie sa intri dintr-un browser pe adresa ip de la router (192.168.0.1 sau 192.168.1.1 sunt de cele mai multe ori) si acolo intri in setari (trebuie sa fie ceva genul Wireless Security) si selectezi protocolul de encriptie si scrii parola insa repet uita-te in manual pentru ca routerele sunt diferite.

| Julyett explică (pentru al3xander):

Am intrat si imi apare user name:admin si la parola nimic. Am pus o parola si cand dau log in spune ca e parola invalida.

| al3xander a răspuns (pentru Julyett):

Acolo trebuie sa bagi username "admin" si parola "admin" (de obicei astea sunt credentialele din fabrica). este pagina ca sa te loghezi la router nu parola pentru wi-fi. dupa ce te loghezi o sa poti schimba/seta parola de la wireless

| EUReKa a răspuns:

O pui din router, aflii ip-ul tau, in browser in bara, in loc de link/site, scrii ip-ul tau, o sa-ti ceara un id si o parola, de obicei admin/admin, si acolo pui parola.