| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Cum pot reformata un DVD daca https://imgur.com/a/FUkSgzE
Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca nu e reinscriptibil, (DVD-RW) nu se poate rescrie sau sterge/formata.
Daca e, se face din programul de "ars" discuri.
(Nero Burning ROM, Ashampoo Burning Studio, CDBurnerXP, etc)

| flixbuster a răspuns:

Daca e DVD si a fost inchisa sesiunea, adio. Daca e sesiune deschisa, mai poti sa adaugi (dar nu sa schimbi).

Daca e DVD-RW il poti "reformata". De obicei scrie pe el ce e: DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW.

| GPA a răspuns:

Dacă s-a formatat cu "sesiune închisă", adică nu poți modifica/șterge datele de pe el indiferent de utilitarele de care dispui, nu-l poți reformata.
Odată scrise datele in sesiune închisă, așa va rămâne pentru totdeauna.

Cumperi un alt Dvd-rom disc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 dvd nou costa 1 leu