floresdemayo
Întrebare recomandată | floresdemayo a întrebat:

Cum pot renunța definitiv la o adresă de email? Ori, măcar să fac o mică modificare în compoziția adresei, ca să nu mai permit accesul unei/unor persoane să mă deranjeze. Există vreo posibilitate?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Eram sigur de cine vrei sa scapi, dar ăsta e râie căpreasca, incearca cu muscamor.laughing

30 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Orice modificare, cat de mica, in adresa de email inseamna cont nou, deci daca faci asta trebuie sa informezi lumea ca ti-ai schimbat adresa - mai putin pe impricinat(a), evident happy. La yahoo stiu sigur ca se poate renunta definitiv la adresa de email.

| mixxjim a răspuns:

Si tot la yahoo ai de fapt si bosibilitatea de "block user", adica nu mai primesti nimic de la el iar el primeste o instiintare ca "acest cont nu mai exista" (adica al tau)

| faramatania a răspuns:

De ce să renunți la o adresă de email pentu o/niște, persoană/persoane? Mergi la setări(click pe messenger, preferences)și schimbi în ce te avantajează(sunt în engleză, dar asta nu-i o filozofie).Sau mai simplu, poți da ignore persoanei/persoanelor.iar aici cred că te descurci.

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi mai simplu să-i blochezi pe cei care te deranjează.

| HighDefinition a răspuns:

Blocheaza-i ( ignore ) pe cei care te deranjeaza.

| oOSaritaOo a răspuns:

Dă-le ignore.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ooff...Si eu incerc asta de luni de zile, dar n-a mers nimic. De altfel, vad ca si cei care au raspuns aici confunda adresa de mail cu ID-ul de messenger.
Am si eu pe cineva care ma bombardeaza cu mailuri absolut cretine, l-am scos din Adress Book, am incercat niste setari care sa-i impiedice mailurile sa mai ajunga in mailul meu, dar degeaba.

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru ardnaxur1961):

Păi, ai dreptate, nu vreau să se confunde adresa de email cu cea de messenger (nici măcar nu folosesc mess-ul!). Da, într-adevăr, vreau să scap de un cretin căruia i-am "permis" cam...multe. O-hooo, i-am dat blocare la adresa sa de email și stiu că toate email-urile lui vor fi expediate în gol, dar vreau sa nu mai poată face nici măcar asta, nu să creadă că am pierdut timpul admirându-i "inteligența" big grin. Vreau să apară ceva gen cum este pe TPU, atunci când îi dau ignore. Deci, să-i priceapă bietul cap!

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru faramatania):

E vorba de adresa de email (yahoo), nu messenger...

| faramatania a răspuns (pentru floresdemayo):

Am înțeles despre ce"e vorba"și ți-am răspuns cum nu poți renunța la o adresă de e-mail. Dacă cele de mai sus(explicații)nu te avantajează,atunci îți poți schimba adresa de e-mail,sau o poți șterge și definitiv(există și această soluție), afli în detaliu din diverse tutoriale.Iar acum, ca să vorbim sincer, tu știi mai bine ce vrei și ce cauți(așa, din formularea întrebării tale, fiecare poate înțelege altceva, iar tu îi poți răspunde că nu e decât o confuzie). Sorry, dragă.Aaa...și Sărbători fericite!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fa-ti alta adresa email.

| VadTot a răspuns:

Cred ca nu din cauza mea ai pus o astfel de intrebare?

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru VadTot):

applause

| VadTot a răspuns (pentru floresdemayo):

Offf tu tu.ce mi faci tu mielaughing
Chiar vrei să mi sară inima din piept?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adresa ta de yahoo, pe care iti trimit eu poezii? Nu poti, atat timp cat eu pot sa-mi schimb adresa proprie si degeaba ma bagi la spam sau ban. Singura solutie ar fi sa iti faci alta adresa de mail, pe care sa n-o aflu, ceea ce ar fi daca nu imposibil, macar improbabil big grin
Uite cum facem: te mariti cu un boxer si il dai pe goarna pe ala de te streseaza, sa vezi ce repede scapi de el! =)

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru anonim_4396):

Da, mă, adresa aia pe care îmi trimiți tu non stop scrisori de amor... de mor de dor(ul lor big grin). Lasă tu soluțiile tale, singura soluție posibilă si nu neimposibilă, ti-am zis care e! PS: Apropo de recomandare, Froch e bun (sau nebun)? Mai nou, faci și pe Cupidon?
PS. Să fim serioși, nu-i nevoie de un boxer ca să-mi "strivească" o...muscă.

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru Hombre):

Te referi la Epurasuu? No, sărmanul nici n-a învățat a scrie. El știe doar poezie big grin / Poate "hibernarea" i-a priit/Mai bine i-ai spune...Bun (re)venit!

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru anonim_4396):

Mno (vorba ta big grin), ai fost confundat, na!

| PedoBarbie a răspuns:

Se poate şterge definitiv contul de yahoo mail+mess.

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru PedoBarbie):

Mersi frumos, dar nu se merita... Am blocat pe respectivul de-a pururi. Am ales drumul scurt, dar sigurhee hee

| PedoBarbie a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar de ce nu l-ai blocat şi ignorat de la început pe cel-cei.hee hee

| Liviucu a răspuns:

Are you alive? happy

| Liviucu a răspuns:

Ce mai faci? happy

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru Liviucu):

Mai bine ca niciodată.hee hee

| Liviucu a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce bine suna... Te pot deranja pe email zilele acestea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Tot aia e. Diferenta ca sa intelegi este ca adresa de email e ca si adresa blocului tau iar messu este aparatul de comunicare de la adresa ta. Megafon sau ce sunt alea la scara blocului. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stergi adresa, dupa sa faci alta, din pacate.

floresdemayo
| floresdemayo explică (pentru anonim_4396):

Merci, dar între timp, am învățat că se pot (și) bloca adresele de email, adică cele nedorite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ma bucur ca ai scapat de problema atunci laughing

| blackann a răspuns:

Poti sa blochezi email-ul persoanei care te deranjeaza, dar nu poti modifica adresa ta de e-mail.