| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot rezolva problema "windows was unable to connect to this network"?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

In cmd tastezi ipconfig /release si dai enter
apoi tastezi ipconfig /renew si dai enter. restart
de asemenea, restartezi routerul
daca tot nu merge dezactivezi security wireless
de asemenea poti actualiza driverul placii de retea si wifi, in functie de care iti da probleme.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Faza e că îmi apare numele routerului dar după câteva minute dispare

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Unde spui ca iti apare numele routerului? la retele? in optiunile de retea? daca e asa si spui ca iti dispare, atunci routerul nu functioneaza cum trebuie. da-i un reset factory

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Apare la wireless network connection și dispare după câteva minute, pe telefon wireless-ul funcționează

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ori ai o eroare in placa wifi, ori ar trebui sa pui wifi intr-un canal mai mare, 11. 12, 13.
intai incearca sa actualizezi driverul wifi. insa pentru asta trebuie sa te conectezi prin cablu. presupun ca vorbim de routerul tau nu al vecinului...

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

L-am actualizat deja, al meu

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Și doar la routerul meu nu se conectează, al vecinului se conectează laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Daca jos in dreapta screen iti arata wifi cu o bulina galbena atunci intra in setarile routerului, in setarile wifi pune un canal mare asa cum am scris. din fabrica de regula vine in 0

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Nu apare bulina galbenă, apare routeru la wireless network connection dau conect și apare "windows was unable to connect to this network" și pur și simplu dispare

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Nu poate aparea routerul apar niste lini verticale. daca ai whatsapp fa o poza si trimite-mi

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Mă refeream că apare numele routerului

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Dă-mi într-un pm whatsapp-ul

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Il ai in mesaj privat

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Vad ca discutia s-a incheiat.
bafta.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Nu mai mi-a funcționat routerul, de asta n-am mai zis nimic, am rezolvat oricum. mersi!

15 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Daca nu reusesti deloc suna providerul tau de internet ei vor sti ce sa faca.