| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa activez AGP Texture Acceleration? La mine scrie Not Available si nu il pot activa. Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| Userses a răspuns:

O eroare ca asta apare cand nu ai instalat driver-ul placii video de pe site-ul producatorului. Ce Windows ai? Ce placa video? Ce placa de baza eventual...

| FlashGun a răspuns (pentru Userses):

Am Windows XP si am pc incorporat. Cand dau click dreapta pe My computer, Properties nu arata placa video.

| Userses a răspuns (pentru FlashGun):

Adica la Device Manager-->Display Adapters?
Sau cauta la Display Properties din click dreapta pe Desktop-->Properties-->Settings-->Advanced-->Model adapter. Vezi acolo daca e sau nu ceva scris, relevant. Trebuie sa instalezi placa video, chiar daca e sau nu integrata sau daca are driver instalat de Windows/Microsoft. Instaleaza si driver-ul de pe site-ul producatorului.

| FlashGun a răspuns (pentru Userses):

Am dat la Desktop-->Properties-->Settings-->Advanced-->Model adapter dar nu am nimic pe nume Model adapter. De unde instalez placa video? + ca nu stiu site-ul producatorului

| Userses a răspuns (pentru FlashGun):

Sunt diverse modalitati, dar cea preferata de mine e sa instalez un program ca Everest/AIDA64(posibil sa fie trial dar oricum il tii instalat provizoriu) care detecteaza ce componente ai. Apoi intri pe site-ul de la Intel, AMD/ATI, nVIDIA, cauti acolo modelul. Spor!

| Kosmin_Kosmin_1991 a răspuns:

Numai prostii omu are o placa video incorporata si a bagat windows nu e vb de driver