| taineamea a întrebat:

Cum pot sa aflu ce numar de telefon ma apeleaza cand ma suna cineva cu numar ascuns? Se poate cumva afla daca e numar de cartela sau de abonament?

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

1. Intri pe Voce Online, îți creezi un cont gratuit. După ce ți-ai creat contul vei primi un număr de telefon.
2. Acum depinde telefonul care îl ai pentru că setările pot fi diferite. Trebuie să faci un Call Forwarding (redirecționarea apelului) pe numărul primit de la Voce Online când ești apelat de pe un număr privat.
3. Accesați Call Forwarding -> When busy (sau o funcție asemănătoare).
4. Completăm cu numărul de telefon primit de la Voce Online.
5. Gata!

Din acest moment, orice refuz al unui apel (inclusiv cele cu număr ascuns) vor fi redirecționate către numărul nostru VOIP unde va suna în continuare până apelantul se plictisește. Apoi intrăm pe site, la secțiunea Istoric Apeluri vom găsi lista cu apelurile redirecționate. Succes!

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu poti.