| Simonaaaaa a întrebat:

Cum pot sa blochez un nr de telefon sa nu imi mai poata da apeluri sau mesaje?

Răspuns Câştigător
| TZi a răspuns:

Din pacate nu le prea am cu telefoanele de la Samsung. Am sa ma uit pe net sa vad.
Daca nu gasesc raspuns la intrebare iti spun si ai putea sa mergi la Orange sau Vodafone (in functie la care esti abonata sau ai cartela) pentru consultanta si te ajuta ei.

7 răspunsuri:
| TZi a răspuns:

Buna,
La unele telefoane exista optinea de Black List unde numerele de telefon introduse aici nu te mai pot apela sau trimite mesaje catre tine.
Pentru o mare parte din telefoane exista programe speciale care fac ceva asemanator, in sensul ca numerele introduse vor fi automat respinse.
Sau daca esti pe abonament poti merge la unul din magazinele reprezentante Orange, Vodafone (depinde pe ce ai abonamentul) si poti vorbi cu ei sa blocheze acel numar la abonamentul tau.
Bafta.

| Simonaaaaa explică (pentru TZi):

Am Samsung C3300 si am gasit ceva la optiuni unde scrie blocare dupa adresa. E ceva in gen la Black List?

| Simonaaaaa explică (pentru TZi):

Mersi mult...Nu stiam ca pot face asa ceva daca sunt pe abonament. Ma duc luni cu prima ocaziebig grinbig grin

| TZi a răspuns (pentru Simonaaaaa):

Din pacate nu le prea am cu telefoanele de la Samsung. Am sa ma uit pe net sa vad.
Daca nu gasesc raspuns la intrebare iti spun si ai putea sa mergi la Orange sau Vodafone (in functie la care esti abonata sau ai cartela) pentru consultanta si te ajuta ei.

Alte răspunsuri
| MiruuuNaa a răspuns:

Din setari, la restrictionari apel, eu asa ceva am thinking

| Badea_Sebastian_1994 a răspuns:

Da din tel