| sckymosul11 a întrebat:

Cum pot sa contectez un microfon (am Hama 46060) la un sistem Boxe Logitech 5.1 Z906? Mi-am luat mufa jack, dar tot nu functioneaza. HELP! Ma chinui de 4 ore. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Semnalul dat de un microfon este prea slab pentru "atacarea" unui sistem de boxe.
Intre microfon si boxe trebuie sa ai si un amplificator intermediar de semnal, chiar daca ele au un amplificator (final) incorporat.
Acel pre-amplificator trebuie sa ridice nivelul semnalului microfonului (sub 1mV) la nivelul de semnal necesar boxelor (Line_in=700mV, Aux=50mV).