| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Cum pot sa decodez un telefon, Sagem Myc-3b? Cu codul IMEI sau cum? (si de unde iau codul?)
Telefonul este in reteaua orange dar vreau sa il folosesc in cosmote. Pls help!

5 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Intra pe www.forum.softpedia.com, si vei gasi acolo o sectiune care se refera la chstiile astea, este si frumos aranjata pentru fiecare telefon in parte:) poate ai sa gasesti ceea ce te intereseaza.

| mariusciocan a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti bagi nasul. mai bine ai merge la orice service autorizat. costa undeva intre 20-50 lei pentru un astfel de telefon

| Anisoara79 a răspuns:

Sunt de acord cu "mariusciocan". Nu face ceva ce cu siguranta vei regreta.eu am bagat un astfel de cod pentru.telefonul meu samsung.si nu mai mergea in nici o retea. Pina la urma tot acolo am ajuns.sa platesc ca sa mi-l repare la loc.Nu e nevoie sa fie autorizat ca sa il rapare, doar sa fie cineva care se pricepe, la telefoane, si sa fie de incredere. Ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa decodez un telefon sagem elite, el este in Vodafone si vreau sa il folosesc in cosmote. please help me

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine il duci la reprezentanti costa putin si in plus il faci mult mai repede