| filaret03 a întrebat:

Cum pot sa demonstrez ca Opera apartine genului epic? plssssss ziceti-mi

Răspuns Câştigător
| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

1. introducere
a) inf. despre autor
b) definitie + trasaturi + exeple
2. cuprins
a) pov. pe momentele subiectului
b) comentare fig. de stil
c) caracterizare pentru personaje [ cateva trasaturi ]
3. incheiere
Luand in considerare cele prezentate mai sus, putem spune ca opera CUTARE apartinei genului epic, dar si pentru ca in aceasta ideile, gandurile si sentimentele sunt transmise in mod indirect prin intermediul personajelor.
funda?!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

Incepi cu definitia genului epic dupa care scrii ca are actiune, naratiune la persoana 1, scrii numele personajelor in general trasaturile acestui gen

| helios19 a răspuns:

Ce puturos mai esti. Cat este sa stii pe google chestia asta, si acolo vedeai la modele si chestii de genu' la greu. Dar ai vazut ca noi dupa TPU suntem prosti si raspundem la orice intrebare stupida ca asta...

| bigsy a răspuns (pentru helios19):

Draga helios19. deloc draga scuze.asta "puturos" cum il faci tu vrea doar un plan, ca stie sa faca si el. P.S: Esti un idiot. [ " puturosule" ]

Cu " respect", cineva199