| denisTiky a întrebat:

Cum pot sa fac in photoshop acel pencil tool sa scrie altcumva, adica, daca eu pun un punct undeva pe fundal cu culoarea neagra spre exemplu, acel punct nu o sa fie negru, si o sa fie doar putin mai gri, dupa daca mai apas odata se face mai inchis la culoare si tot asa pana ajunge negru, ei bine eu nu vreau sa faca asa, si sa se faca din prima punctul ala negru. Sper ca m-ati inteles, FUNDA MERCII!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Sus ai optiunea de opacitate a pensulei (intre blending mode si flow ). Poti scade din opacitate si cand treci a doua oara cu pensula in acel loc culoarea o sa se accentueze.

Mult noroc!

| denisTiky explică (pentru PainTech):

Merci mult, chiar aveam nevoie!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate setarea de colorare treptata, iar pentru culoare alege direct cel dorit (negru).