| Monst a întrebat:

Cum pot sa fac mai mulți abonați pe YouTube?

24 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Continut (oarecum)original si placut.
Fara clickbait
Evita sa faci videoclipuri lungi si plictisitoare.
Arata ca ai talent si ca iti place ceea ce faci.
Sunt foarte multi youtuberi pe care ii urmaream si s-au lasat.
Majoritatea de azi sunt vloggeri care au fost buni, dupa i-au ademenit faima si fac aceleasi lucruri pe care le vede la alt vlogger cu pretextul ''e un trend''.
Si pe mine m-a batut gandul sa ma apuc de yt dar sunt deja prea multi care se filmeaza in timp ce joaca ceva si fac bani din asta.

| Monst explică (pentru bogdan324):

Am facut 16 ani anul asta sunt născuta in 2002.Multumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Postezi linkul cu canalul tau de Youtube pe pagina ta de FB si Instagram, rugandu-ti toti prietenii sa se aboneze la tine si daca le-a placut, sa puna linkul tau pe pagina lor de FB si Instagram, ca sa vada si prietenii lor.

| relian a răspuns:

Abonati? dar ce vinzi ceva,dai de baut laughing poate ai vrut sa spui mai multi vizitatori,ca de abonat nu stiu poate sa te abonezi la lapte laughing
In sf cum faci sa ai multi vizitatori pe Youtube zici tu,sau intrebi?
postezi ceva chestii interesante,cat mai atragatoare,sa atraga lumea cumva,ceva folositor,ceva care cauta lumea.
De exemplu sa dai ceva explicatii f simple si pe intelesul oricui a unui fenomen,sau a unui lucru,ori sa explici la fel cat mai simplu, daca se poate si cu video, desene cum functioneaza o masina sau o aprte, ori un sistem al unei masini.Ori sa explici o teorie fizica, sau sa arati pas cu pas cum se croseteaza laughing mai stii poate unia sunt interesati, desi cine vrea sa faca asa ceva.Am dat doara exemple, ca sa iti faci o idee cam ce ar trebuie sa postezi

| Sn4k3 a răspuns:

Continut bun si interesant pentru mai multe persoane, reclama, rabdare si cunoasterea posibilitatii sa nu faci niciodata multi abonati, dat fiind la cati youtuberi sunt si faptul ca in Romania nu poti face asa multi abonati.

| Monst explică (pentru Sn4k3):

Am un continut bun.Ok

| SkyPilot a răspuns:

Iti faci conturi pe alte retele sociale si acolo dai share la postarile tale pe Youtube.
Te asociezi cu altii ca tine (dar sa fiti cam pe acelasi domeniu) si va promovati unii pe altii.

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar sa stii ca numarul vizualizarilor si al abonatilor este invers proportional cu numarul de obiecte vestimentare pe care le porti. Asta in cazul genului feminin.

| Monst explică (pentru aXy99):

Am 16 ani

| Monst explică (pentru Monst):

Eu stiu ce vreau sa postez când am timp.Am pus întrebarea in mod serios nu la mișto

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Țâțe

| Nemessys a răspuns:

1. Ai rabdare. Youtube-ul ar trebui sa-l faci din pasiune, nu pentru abonati. Abonatii trebuie sa vina in timp, doar asteapta.
2. Fa content de calitate. Sa ai calitate atat video cat si adio.
3. Fa ceva nou. Fii cat mai originala fata de restul youtuberilor romani. Poti,, fura" ceva din strainatate si sa-l aduci aici pe Youtube-ul romanesc.

| Monst explică (pentru Nemessys):

Eu il fac din pasiune si fac content de calitate si am calitate video sunt originala fata de restul youtuberilor.Eu fac coveruri dupa melodii de muzica usoara romaneasca, rock

| Nemessys a răspuns (pentru Monst):

Atunci tot ce-ti mai trebuie este rabdarea. Succes in continuare!

| Monst explică (pentru Nemessys):

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Content de super calitate incat oamenii sa vizioneze tot videoclipul si sa revina sa vada altul,
2. O calitate a imaginii video/audio buna

ps chiar si asa foarte greu faci abonati nu-ti apar peste noapte

ori

1. platesti multi bani pe promovare,
2. ai pile
3. postezi prostii si faci clickbait sa se uite toti cretinii youtubului

ps; abonatii apar ca branza calda

| Monst explică:

Am cont de Facebook, Instagram si Pagina de Artist pe Facebook, cont de Fandalism

| Monst explică:

Eu am pus aceasta intrebare vorbind serios nu la misto daca altii aveti chef de misto numai raspundeti

| Monst explică:

Am 16 de ani si fac coveruri

| Superior a răspuns (pentru Monst):

Dar aveai 16 ani in 2006...
Sa inteleg ca canalul tau se bazeaza pe magic tricks?

| th3fla39 a răspuns:

Să îți facă un cineva o promovare și sa postezi cat mai multe video-uri.

| Monst explică (pentru th3fla39):

Postez cand am timp si nu la mari perioade de timp

| CosminTul a răspuns:

Trebuie sa postezi cat mai des si sa ai calitate decenta minim 720p.