| george_6376 a întrebat:

Cum pot sa fac o adresa de yahoo sa fie folosita doar ca mail? adica doar sa primesc mailuri si sa nu poata sa-mi dea add pe messenger? pentru ca am deja alt id si ma streseaza asta. si cum pot sa fac id-ul pe care-l folosesc doar id, fara sa-mi poata trimite mailuri? deci vreau sa am mail si id separat.

Acord funda

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Fa-ti mail pe Gmail.com si id pe Yahoo, desi nu se poate sa ai id si sa n-ai adresa de mail atasata. La Gmail se poate adresa de mail fara id, pentru ca nu poti sa ai id. La Yahoo insa nu se poate. Iti faci una si o ai din start si pe cealalta. Eventual sa iti faci doua id-uri si la unul sa nu folosesti adresa de mail, iar la celalalt sa folosesti strict adresa de mail. Alta alternativa nu stiu daca ai.

3 răspunsuri:
| YukiMrM a răspuns:

Nu poti pe messenger sa faci asa ceva insa exista site-uri doar cu mail de genul gmail.com, http://www.email.ro/. succes si daca ti-am fost de ajutor imi poti da fundita :)

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Gmail.com

sau poti sa iti faci un nou cont pe yahoo, dar sa nu folosesti messengerul. succes.

| :X:X RooNnA a răspuns:

Pai nu cred ca poti happy o faci ca si cealalta care o ai si pur si simplu nu intrii pe ea pe mess. eu cred ca alta solutie nu ai tongue